Friday, September 7, 2012

24 tundi Tallinna maratoni stardini

Üle pika aja ei tööta aju enne maratoni pingsalt järgmise päeva jooksu kallal. Peamised mõtted on mõteldud ja trennid tehtud. Küsimus on vaid selles, kas on piisavalt välja puhatud ja kas vahepealne kerge külmetus on jälge jätmata üle läinud. Vastused neile küsimustele saab homme.


Ettevalmistus homsega seoses.

Täna, kell 9.00 teen viimase soojenduse. Mõni kilomeeter jooksu, jooksuharjutused, mõned rütmijooksud ja taastav sörk. Sama, mida teen homme enne võistlust. Tegelikult olen püüdnud hoida tänase hommiku homse koopiana ehk kl 6.00 äratus, hommikusöök jne. Õnneks ka ilm toetab toimetusi ja paistab olema homse koopia.

Homne ilm

Ilmaprognoos lubab jooksu ajal päikselist ilma, stardis temperatuuri 10 kraadi ja eeldataval lõpetamisajal 13-14 kraadi. Loodetuule tugevuseks prognoositakse jooksu ajal 6-7 m/s. Ilm tundub tulevat sobib

Jooksu strateegia

Küsimuse võiks püstitada, kas joosta omas rütmis või leida sobib rühm ja joosta teistega koos? Suurtel maratonidel, kus on palju jooksjaid, saab liikuda omas rütmis. Tallinnas osavõtjate arv ja ka rada (tuultele avatud kaldapealne) soosib rühmas jooksmist. Kavandan joosta esimese ja pool teisest ringist rühmas, tempomeistri graafikus. Sõltuvalt tuuleoludest ja enesetundest kavandan piiraja maha võtta kas pärast 34 km või 37 kilomeetri joogipunkti. Kui jõudu ei ole, siis tuleb üritada püsida kuni lõpuni pundis.

Mantrad, mida püüan korrata jooksu ajal

* Ühtlane tempo, ära kiirusta. Hoia tagasi. (Oluline maratoni esimeses pooles).

* Jälgi, et sammupikus püsiks lühike ja tihedalt keriv. (Oluline maratoni teises pooles).

* Jookse lõdvestunult, lõdvestunult, lõdvestunult. (Vajalik meeles pidada kogu jooksu vältel).

* Joo korralikult igas joogipunktis. Vedelikukaotus maksab lõpus rängalt kätte.

Maratonis, erinevalt teistest jooksudest, on oluline roll kuidas paljud pisiasjad moodustavad terviku. Tsiteerides taas Hildat "Maraton is maraton".

No comments:

Post a Comment