Monday, October 7, 2013

Tartu Linnamaraton 2013 – testjooks poolmaratonis

Vormi ja uue varustuse testimiseks võtsin nädalavahetusel ette Tartus poolmaratoni. Soovisin katsetada uusi jalatseid, kuna „vanad“ sussid hakkasid Tallinna maratoni lõpuosas varvaste peale ja need tuli igaks juhuks välja vahetada. Lisaks soovisin saada mingit pilti enda vormi hetkeseisust..

Selle maratoni kohta on palju postitusi, mistõttu panen enda jaoks tallele järgmisteks aastateks vaid peamise.

Rada erineb tavapärasest linnamaratoni rajast. Selles mõttes on hr. Kelgu väited tõesed: tegu on vaheldusrikka ja tavapärasest natuke raskema rajaga. Pidevalt vahelduv rajakate, tõusud ja langused, palju kurve ja pööranguid. Kõik see muudab jooksu huvitavaks kuid teisalt peab vaim pidevalt üllatusteks valmis olema. Eriti lõpuosa tõusud linna sisse tulles. Kui poolmaratoni lõpuosas olid need täitsa joostavad siis ma ei taha teada, mis tunne oleks neid olnud võtta pärast 35 kilomeetri läbimist. Seetõttu imetlen nii tempomeistreid kui ka neid, kes jooksid, minu hinnangul keskmisest raskemal rajal, isikliku rekordi.

Loodame, et aastatega Tartu jooksudest osavõtjate arv kasvab. Hetkel 300-500 jooksjat hajub nii maratoni kui poolmaratoni distantsile liialt ära. Kusagil poolest maast kippus praktikas juba eesjooksjatega vahe nii pikaks venima, et silmside kippus eesjooksjatega ära kaduma.

Olles võtnud kusagil 10 kilomeetrist pundi vedamise enda peale, tuli aeg-ajalt (eriti joogipunktides) visata pilk selja taha ja korrigeerida tempot natuke allapoole, et punt võimalikult kauem koos püsiks. Ma ei tahtnud üksi jooksma jääda. Teiste vedamine oli väikseks stiimuliks, et tempokamalt edasi kulgeda.Kokkuvõttes jäin jooksuga rahule. Ilm oli super ja uus varustus tundus toimivat. Jooksin kogu maa pulsi mõttes natuke alla punase piiri ehk raskes, kuid veel talutavas tsoonis. Aeg 1.28 tähendab, et maratonis võiksin 3 nädala pärast võtta sihikule aja 3.10. Siis peaks tulema nö mõnusas tsoonis kulgemise jooks.

Tartu jooksuga sain aru, et olen sõlminud endaga lõplikult rahu. Nüüdsest ei ole enam isiklikke eesmärke ajalises mõttes. Oluliselt meeldivam on aidata teistel joosta rekordeid. Olen seda jänese tööd sel aastal mitmes jooksus teinud ja katsun seda teha rohkem järgmistel aastatel.  

1 comment:

  1. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

    FadoExpress là một trong những top công ty chuyển phát nhanh quốc tế hàng đầu chuyên vận chuyển, chuyển phát nhanh siêu tốc đi khắp thế giới, nổi bật là dịch vụ gửi hàng đi nhậtgửi hàng đi pháp uy tín, giá rẻ

    ReplyDelete